Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego
w Zubrzycy Dolnej

Slide background
Slide background

PEDAGOG

Kategoria:

Od pedagoga....

W okresie tak ciężkim z jakim przyszło nam się zmierzyć i dzięki uprzejmości i ciężkiej pracy Pani Ani Kowalczyk, będę się starała wskazywać ciekawe karty pracy, gry i zabawy oraz przydatne strony. Zachęcam by poświęcić chwilę na relaks i zabawę, oderwać się od ponurych myśli i zrobić coś co będzie miało wymierne skutki. Zapraszam do wspólnego studiowania profilaktyki na odległość, wirtualnie i w formie zabawy. Poruszać będę różne obszary naszego życia- zresztą sami zobaczcie.

07.04.2020r.

Porady - zatrzymaj się na chwilę

Uzależnienia

 

06.04.2020r.

Stres, dlaczego nam jest potrzebny..?

 

02,04.2020r

Prosimy zapoznać się z poniższymi informacjami:

Pomoc psychologiczna dla mieszkańców powiatu nowotarskiego 

Światowy dzień autyzmu

 

01.04.2020r

Mój dom, moja rodzina…

Rodzina i dom to największy skarb jaki daje nam życie, dlatego zaangażujcie się wszyscy do tego wspólnej zabawy, nie tylko odkryjecie skarby jakie posiadacie, ale również zbliżycie się do siebie. Relacje buduje się bowiem na wspólnych rozmowach, zabawach i spędzaniu czasu aktywnie. Zapraszam do wypełnienia karty „ Domowa lista skarbów”, może sami stworzycie jakieś własne skarby?. Następnie zróbcie drzewo genealogiczne, może poznacie jakieś rodzinne sekrety lub kolega z klasy okaże się waszym dalekim kuzynem? Zapraszam do zabawy.

Drzewo genealogiczne

Domowa Lista Skarbów - Dzieckiem Badź

 

31.03.2020r.

Zabawy ruchowe i paluszkowe dla dzieci Zabawy ruchowe i paluszkowe dla dzieci 

 

30.03.2020r.

W co sie bawic z dzieckiem - zabawy tworcze

 

26.03.2020r

Na dzisiaj:

Zagadka obrazkowo- logiczna

ZAGADKA DLA DZIECI I DOROSŁYCH

KORONAWIRUS, czyli bajka która wiele wyjaśnia

7 zasad nauki

25.03.2020r. -Mój dzień, czyli dlaczego plan jest taki ważny?

Za nami kolejny dzień kwarantanny, walki z napływającymi zadaniami, zapasami jedzenia i lawiny informacji o przebiegu nauczania zdalnego. Ważne abyście uświadomili sobie, że od dzisiaj absolutnie wszyscy podlegacie ocenianiu on line, dlatego warto skupić się i zaplanować swój dzień na rozsądną naukę, zwłaszcza gdy o jeden komputer walczy kilka osób. Zachowanie właściwego planu i rytmu dnia, podział czasu na wykonanie zadania dla siebie i rodzeństwa, zmniejszy frustracje, stres i usprawni wasze współżycie w rodzinie.

Uczniowie podzielcie swój czas rozsądnie, bez toczenia walki, krytyki pod adresem wysyłających zadnia i treści do nauki np. 2 godziny zadań robi Kasia, potem 2 godziny pracuje Jola a ja w tym czasie zjem drugie śniadanie, pogram w grę, odpocznę i znów siądę na 2 godziny i tak na zmianę. Warto abyście zaplanowali czas na przyjemności , odetchniecie świeżym powietrzem, poćwiczcie, poczytajcie książkę itp. Mam nadzieję, że wzory kart „Mój plan dnia” pomoże Wam w efektywnym uczeniu się i pozostaniu w dobrej kondycji psychicznej.

Rodzicu, nauczyciele wysyłają linki do zadań, karty pracy, opracowania nie traktuj tego jako Twoje zadanie, to są zadania Waszego dziecka, ogranicz swoją rolę do dopilnowania aby te zadnia były zrobione, bowiem jest to czas gdy dzieci maja szanse nauczyć się nie tylko treści zgodnej z podstawą programową, ale także nauczy się odpowiedzialności za swoją naukę- nie wyręczaj go, kontroluj, bądź obok. Nie jest łatwo zastosować się do tego, by poradzić sobie z obowiązkami naszego dziecka, ale polecam artykuły z następującego źródła:

Karty pracy na dzisiaj:

Mój dzień

Mój plan dnia

Rozluźnij się… Zagadka na dzisiaj…

 Wśród plątaniny wiewiórek znajdź ALIGATORA

1 Źródło: Nauczyciele- dzielmy się doświadczeniem.

 

Karty zaczerpnęłam z następujących źródeł:

  1. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=680290939374654&set=pcb.680292602707821&type=3&theater STRONA PEDAGOGA SZKOLNEGO

  2. https://www.facebook.com/edukreatywne/photos/pcb.661877847897052/661874604564043/?type=3&theater STRONA DLA SPECJALISTÓW I NAUCZYCIELI EDUKREATYWNIE

 

24.03.2020r

Dzisiaj pragnę abyście wraz z rodzicami obejrzeli wesołe, animowane filmiki „ Owce w sieci”

LINK DO FILMIKÓW :

https://www.saferinternet.pl/menu/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne/owce-w-sieci.html ,

które poruszają tematy bardzo ważne, związane z bezpieczeństwem w sieci, a skoro przyszło nam żyć w wirtualnym świecie próbujmy korzystając z niego bezpiecznie, wystrzegać się błędów i niebezpieczeństw. W razie potrzeby proszę o kontakt za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Chętnie pomogę, podpowiem i wesprę jeśli tego potrzebujecie. Zapraszam do wspólnego oglądania.

Natalia Pawlak

Ważne dla dzieci i rodziców - prosimy się zapoznać:

Jak zorganizować sobie naukę w domu

Jak się skutecznie uczyć w domu jeszcze kilka wskazówek...

Jak zmotywować się do nauki poza szkołą

Bezpiecznie w sieci - zasady