Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym (BRD)

25 i 26 kwietnia uczniowie klas Va, Vb i III gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w XLII Turnieju BRD - etap powiatowy.

Grupa młodsza: Dominika Wójciak, Amelia Zembol, Bartłomiej Bombol oraz Maciej Kowalik.

Grupa starsza: Aleksandra Litwiak, Weronika Róg, Dawid Piekarczyk oraz Paulina Chowaniec (rezerwowa).

Młodzież najpierw musiała wykazać się wiedzą ogólną z zakresu przepisów ruchu drogowego, nastepnie mieli do pokonania tor przeszkód, jazdę po miasteczku rowerowym oraz musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczestnicy walczyli o wysokie miejsca zarówno drużynowo jak też indywidualnie.

Sukcesem okazał się wynik naszej młodszej drużyny, która zajęła drużynowo I miejsce, indywidualnie II oraz III miejsce. Drużyna ta awansowała do etapu wojewódzkiego, gdzie reprezentowała cały powiat nowotarski.

W dniu 14 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Jabłonce obdyło się podsumowanie etapu powiatowego oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

Dwa dni później Dominika, Amelia, Bartek i Maciej wywalczyli wysokie V miejsce w wojewódzkim etapie Turnieju, który odbył się w Stroniu.

Gratulujemy!

pobrane 1