Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego
w Zubrzycy Dolnej

Slide background
Slide background

O szkole

Kategoria:

Nasza szkoła położona jest w malowniczym krajobrazie u podnóża Babiej Góry (1725m n.p.m.), w Zubrzycy Dolnej, która należy do regionu zwanego Orawą – bogatego w folklor i tradycje ludowe.

Wieś leży na pograniczu Polski i Słowacji, gdzie rozciąga się Jezioro Orawskie. W pobliżu znajduje się Muzeum Etnograficzne – Dworek Moniaków (Zubrzyca Górna) oraz Skansen Babiogórskiego Parku Narodowego (Zawoja). Warto tutaj zobaczyć barokowy kościół pod wezwaniem św. Michała, a także zorganizować wycieczkę Szlakiem Solnym i podziwiać liczne figurki przydrożne z XVIII i XIX wieku.

Zubrzyca Dolna to wieś o dużych walorach turystyczno-krajoznawczych. Jest to teren bogaty w jagody, grzyby, dzikie zwierzęta. Można także skorzystać ze znajdującej się w pobliżu jazdy konnej. Blisko stąd jest też na Słowację (przejście graniczne – Chyżne ok. 20km), a można tam przyjemnie spędzić czas nad źródłami termalnymi. Także Zakopane znajduje się nie daleko ok. 50km.

Na terenie placówki znajduje się hala sportowa, boisko sportowe, plac zabaw, plac ogniskowy oraz bezpieczny parking. Szkoła uzyskała certyfikat Szkoły z klasą, ma również znaczne osiągnięcia w sporcie.

Patron Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej - Bolesław Chrobry

 

Hymn Szkoły