Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego
w Zubrzycy Dolnej

Slide background
Slide background

Dzień Bezpiecznego Internetu

Kategoria:

DBI

Nauczyciele wraz z uczniami wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Święto to powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą tego dnia jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu

CYBER.MIL z klasą

Kategoria:
MYŚLISZ O WYBORZE SZKOŁY ŚREDNIEJ? ROZWAŻ KLASY O PROFILU CYBERBEZPIECZEŃSTWO!
 
TO JEST WŁAŚNIE TEN MOMENT, KIEDY UCZNIOWIE OSTATNICH KLAS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I ICH RODZICE ZASTANAWIAJĄ SIĘ, JAKĄ SZKOŁĘ ŚREDNIĄ WYBRAĆ. A MOŻE KLASA O PROFILU CYBERBEPIECZEŃSTWA? OD PRZYSZŁEGO ROKU SZKOLNEGO POD PATRONATEM MON 16 SZKÓŁ Z CAŁEJ POLSKI ROZPOCZNIE PROGRAM PILOTAŻOWY. W PAKIECIE KANDYDAT MA ZAPEWNIONE DOSKONAŁE WARUNKI NAUCZANIA, UNIKALNY PROGRAM ORAZ GWARANCJE ROZWOJU ZAWODOWEGO PO UKOŃCZENIU SZKOŁY.
 
Mowa o „Programie CYBER.MIL z klasą”.  Polegać on będzie na utworzeniu klas o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. Program zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa.
Czytaj więcej: CYBER.MIL z klasą