Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i z powrotem- spotkanie z Policjantem

12 października br. uczniowie naszej szkoły z klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z mł. asp. Krystianem Pracharczyk – policjantem Komisariatu Policji w Jabłonce. Tematem prelekcji było ,, Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i z powrotem”.

Funkcjonariusz Policji przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, m.in.:o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Przestrzegał najmłodszych przed konsekwencjami jazdy na rowerze bez kasku. Ponadto zapoznał dzieci ze znakami drogowymi, przypomniał również im numery alarmowe.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

(tekst: Aneta Torba)