Akcja Czytelnicza – „Poznajmy się nawzajem.”

W dniu 19.10.2023 r. na terenie Orawskiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się w naszej szkole, uczniowie pochodzący z Ukrainy otrzymali książeczki polsko-ukraińskie pt. „Krasnal w krzywej czapce”- Wojciecha Widłaka. Była to inicjatywa zorganizowana w ramach realizacji wytycznych polityki państwa wobec uczniów przybyłych do nas z Ukrainy. Książeczki zostały podarowane przez Dyrektora Biblioteki Orawskiej w Jabłonce panią Annę Łaciak, w celu propagowania czytelnictwa wśród dzieci przybyłych do Polski z Ukrainy. Dwujęzyczne pozycje wręczyła dzieciom nasza p. Dyrektor. Prezenty książkowe bardzo ucieszyły dzieci. W naszej szkole uczy się 6- ro dzieci Ukraińskich, które jak przyznają tracą kontakt z pisownią w ojczystym języku. Pani Dyrektor poprosiła dzieci o odczytanie tytułów. Na twarzach dzieci pojawił się promienny uśmiech.

(tekst: Agnieszka Kowalczyk)