Warsztaty z „Nogodzieła”

kobieta prezentujaca pracę wykonaną za pomocą nóg

W dniu 10 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wyjątkową kobietę, matkę, nauczycielkę i wolontariuszkę- Panią Annę Krupa.

Pani Ania opowiedziała nam o sobie, pokazała jak można wykonać prace plastyczne przy użyciu tylko nóg. Pokazała nam, że brak rąk nie jest żadnym ograniczeniem, a wręcz przeciwnie jest okazją do motywowania do pracy, wysiłku i refleksji nad swoim życiem. Kobieta o niezwyklej sile, z humorem, dystansem do siebie stała się dla nas wzorem do naśladowania.

Pani Ania jest również bohaterką różnych reportaży m.in. w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, miesięczniku „Pani” czy „Integracja”. Wystąpiła również w reklamie społecznej „ Mimo wszystko” z aktorem Maciejem Stuhrem. Jest laureatką wyróżnienia magazynu „Integracja” w konkursie „Człowiek bez barier”. Jest pierwszą kobietą w Polsce, która nie mając rąk skoczyła ze spadochronem.

W podziękowaniu za spotkanie wspieramy akcję pomocy choremu dziecku z powiatu nowotarskiego.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i życzymy Pani Ani wszelkiej pomyślności.

(tekst: Aneta Lenart)