Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego
w Zubrzycy Dolnej

Slide background
Slide background

Auschwitz -Birkenau

Kategoria:

Tradycją szkoły jest, by nasi uczniowie zanim opuszczą mury szkoły odwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum AUSCHWITZ - BIRKENAU. W tym roku to niezwykle wzruszające miejsce, w którym życie starciło ponad milion mężczyzn, kobiet i dzieci, nasi ósmoklasiści odwiedzili 2 czerwca.

grupa uczniów podczas zwiedzania Muzeum Auschwitz - Birkenau   grupa uczniów podczas zwiedzania Muzeum Auschwitz - Birkenau   grupa uczniów podczas zwiedzania Muzeum Auschwitz - Birkenau   grupa uczniów podczas zwiedzania Muzeum Auschwitz - Birkenau   grupa uczniów podczas zwiedzania Muzeum Auschwitz - Birkenau

Wycieczka do Zabrza

Kategoria:

Uczniowie klas IV, VI i VII udali się 18 maja na wycieczkę do Zabrza.

Zwiedziliśmy tam dwie kopalnie: bardzo znaną nie tylko w Polsce Kopalnię Guido oraz Sztolnię Królowa Luiza. 
Młodzież zapoznała sie z historią kopalni, pracą górnika, zobaczyli jak działają maszyny wykorzystywane kiedyś i dzisiaj w kopalniach oraz usłyszeli wiele ciekawostek takich jak np. po co górnicy zabierali kanarki do kopalni.
Uczniowie mieli możliwość m.in. spróbować pracy górnika, wszyscy przejechali się dwiema różnymi podziemnymi kolejkami, przypomnieli sobie zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.

grupa uczniów podczas zwiedzania kopalni Guido   uczniowie podczas przejażdżki kolejką w Guido   grupa uczniów podczas zwiedzania kopalni Guido   dwie uczennice podczas kopania węgla w Sztolnia Królowa Luiza   grupa uczennic podczas zwiedzania Sztolnia Królowa Luiza   grupa uczennic podczas piłowania belki w Sztolnia Królowa Luiza   grupa uczennic podczas zajęć z pierwszej pomocy w Sztolnia Królowa Luiza   grupa uczennic z opiekunką i przewodnikiem na tle kolejki w Sztolnia Królowa Luiza

Wycieczka do "Rabcia"

Kategoria:

27 października klasy I i II szkoły podstawowej odwiedziły teatr lalek "Rabcio" w Rabce Zdroju. Uczniowie oglądali spektakl "Karius i Baktus". Dzieci poznały przygody Kariusa i Baktusa, których przysmakiem są wszelkie słodkości. Zamieszkują oni w buzichłopca o imieniu Marek.

Spektakl w zabawny i zarazem pouczający sposób pokazuje najmłodszym, jak bardzo istotna jest higiena jamy ustnej.

zdjęcie przedstawia kilkoro uczniów na widowni w teatrze   zdjęcie przedstawia kilkoro uczniów na widowni w teatrze   zdjęcie przedstawia grupę uczniów w holu teatru   zdjęcie przedstawia grupę uczniów w holu teatru   zdjęcie przedstawia grupę uczniów w holu teatru

Wycieczka szkolna

Kategoria:

W dniach 7 i 8 czerwca 2022r. uczniowie klas V, VI, VII i VIIIA zwiedzali piękne zakątki naszego kraju - podkarpacia. W programie wycieczki znalazły się:

  • lekcja muzealna Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce
  • Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
  • Zapora w Solinie
  • Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

zdjęcie grupowe na tle Muzeum Bóbrka   grupa uczniów przed pomnikiem Łukasiewicza   grupa uczniów podczas zwiedzania Muzeum Bóbrka   grupa uczniów w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, w tle obrazy   grupa uczniów podczas zwiedzania w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie   zdjęcie grupowe, uczniowie na zaporze w Solinie, w tle jezioro solińskie   grupa uczniów podczas zwiedzania Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, w tle zabytkowe budynki   grupa uczniów podczas zwiedzania Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, w tle zabytkowy budynek

Wycieczki

Kategoria:

23 października uczniowie klas IV, V, VIa i VIb udali sie na wycieczkę do Krakowa na lotnisko Balice. Dzieci mogły poznać historię lotniska, poznać pracę lotniska oraz zwiedzić terminal.

 

 

24 września 2019r. uczniowie klasy VII udali się na wycieczkę do Czasławia na „Zaczarowane Wzgórze”. Młodzież zapoznała się z podstawowymi zasadami surwiwalu, mogli doświadczyć opieki nad zwierzętami, ale przede wszystkim spędzić miło czas w gronie rówieśników.