Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego
w Zubrzycy Dolnej

Slide background
Slide background

Wycieczka do "Rabcia"

Kategoria:

27 października klasy I i II szkoły podstawowej odwiedziły teatr lalek "Rabcio" w Rabce Zdroju. Uczniowie oglądali spektakl "Karius i Baktus". Dzieci poznały przygody Kariusa i Baktusa, których przysmakiem są wszelkie słodkości. Zamieszkują oni w buzichłopca o imieniu Marek.

Spektakl w zabawny i zarazem pouczający sposób pokazuje najmłodszym, jak bardzo istotna jest higiena jamy ustnej.

Wycieczka do Auschwitz-Birkenau

Kategoria:

Uczniowie klasy VIIIA i VIIIB udali się 21 wrzesnia 2021r. na wycieczkę do miejsca pamięci i muzeum AUSCHWITZ_BIRKENAU, byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

Tragiczną historię tego miejsca mogli poznać oglądając wystawy, pozostałości budynków, obiektów, a przede wszystkim słuchając słów przewodnika.

Wycieczka do Niedzicy

Kategoria:

Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I-II  9 września 2021r. uczestniczyli w wycieczce do Niedzicy. Wspaniała pogoda sprzyjała poznaniu historii Białej Damy z pobliskiego zamku, zwiedzaniu pięknych komnat i lochów, a także rejsowi po jeziorze czorsztyńskim. Zwieńczeniem wycieczki była wyśmienita zabawa na olbrzymim placu zabaw oraz odwiedzenie parku miniatur. Uczniowie nie tylko poznali część historii naszego regionu, ale także wspólnie bawić się i rozwiać sprawność fizyczną. pędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci.

Warsztaty przyrodnicze w „Zaczarowanym Wzgórzu” w Czasławiu - 17 IX 2021 r.

Kategoria:

W ostatnim czasie uczniowie klas 5-7 Szkoły Podstawowej w Zubrzycy Dolnej udali się na wycieczkę edukacyjno – krajoznawczą do tzw. „Zaczarowanego Wzgórza” w Czasławiu. Mimo niesprzyjającej aury wszyscy dobrze się bawili spędzając czas w otoczeniu bajkowej przyrody, domowych zwierząt, poznając jednocześnie różne gatunki roślin, ziół i warzyw. Mogli korzystać z zajęć praktycznych w gospodarstwie oraz jazdy konnej w  ośrodku jeździeckim . W czasie pobytu organizowano wiele zabaw integracyjnych, które sprzyjały zaciśnięciu relacji międzyklasowych. Uczniowie mogli też przygotować posiłek  z  ekologicznych ziemniaków w postaci ulubionych frytek.

      Wychowankowie spędzili bardzo miło i spokojnie czas obcując z przyrodą, zaprzyjaźnionymi zwierzętami oraz dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy na temat gospodarstwa i natury.

Wycieczka do Zoo

Kategoria:

8 czerwca2021r. klasa 1 i grupa 6latkow "Pszczółki" wraz z wychowawcami udali się na wymarzoną wycieczkę do Zoo w Krakowie. Pogoda dopisała, wszyscy zadowoleni.