Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego
w Zubrzycy Dolnej

Slide background
Slide background

Laboratoria przyszłości - czerwiec

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

 

"Kodowanie, programowanie, robotyka"

Uczniowie klasy IV na zajęciach kończyli projekt "1..2..3..Zielone" z wykorzystaniem zestawów VEX IQ, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Po wykonaniu robota, zaprogramowaliśmy go tak, aby jechał po wykryciu zielonego światła i zatrzymał się po wykryciu czerwonego. Następnie uczniowie uporządkowali swoje zestawy.

 troje uczniów podczas pracy z zestawem VEX IQ   troje uczniów podczas pracy z zestawem VEX IQ

"Świetlica z Photonem"

W czerwcu dzieci na świetlicy wykonały tor przeszkód z klocków oraz rozwiązały wakacyjny quiz o bezpieczeństwie, wykorzystując do tego Photony zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

dwoje uczniów podczas zajęć z wykorzystaniem Photonów   dwoje uczniów podczas kodowania na macie z wykorzystaniem Photonów

logo Laboratoria Przyszłości      Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki       logo GOVTECH Polska

Laboratoria przyszłości - marzec

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

 

Uczniowie z klasy 1 na ostatnich zajęciach z robotyki wykazali się niezwykłą pomysłowością. Za zadanie mieli skonstruowanie mini koszykówki czyli kosz wraz z elementami wyrzutni, za pomocą której piłka trafiała do kosza. Na zdjęciach zostały utrwalone efekty ich pracy. Każda grupa wykonała zadanie wzorowo. Uczniowie korzystali z klocków LEGO  Education BricQ Motion Esential Prime, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

dwóch chłopców podczas tworzenia projektu z klocków Lego   trzech chłopców podczas tworzenia projektu z klocków Lego   dziewczynka podczas tworzenia projektu z klocków Lego   projekt z klocków Lego wykonany przez uczniów

Czytaj więcej: Laboratoria przyszłości - marzec

Laboratoria przyszłości - luty

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

 

"Robotyka" - zajęcia dla klasy II

W czasie zajęć z robotyki uczniowie z klasy 2 skonstruowali pojazdy śnieżne i inne budowle związane z okresem zimowym. Takim sposobem żegnamy się z zimą i przygotowujemy się do wiosny, a co za tym idzie nasze konstrukcje będą coraz bardziej wymyślne i zjawiskowe. Na kolejne zajęcia czekamy z utęsknieniem.

Dzieci wykorzystały podczas zajęć zestawy klocków LEGO  Education BricQ Motion Esential Prime, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

uczeń testujący działanie projektu stworzonego z klocków Legoprojekt wykonany z klocków Lego. uczeń testujący działanie projektu stworzonego z klocków Legoprojekt wykonany z klocków Lego.

Czytaj więcej: Laboratoria przyszłości - luty