Laboratoria przyszłości - kwiecień

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

"Zajęcia z LEGO" - zajęcia dla klasy I

Uczniowie kształtowali umiejętność programowania za pomocą klocków LEGO  Education BricQ Motion Esential Prime, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Tym razem stworzyliśmy tor bobslejowy.

"Kodowanie, programowanie, robotyka"

W kwietniu uczniowie zmierzyli się z rzeczywistym problemem dotyczącym protezy. W dalszym ciągu wykorzystywaliśmy zestawy LEGO Education SPIKE TM Prime zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

kilka uczniów podczas tworzenia projektu protezy z klocków Lego SPIKE Prime   kilkoro uczniów podczas tworzenia projektu protezy z klocków Lego SPIKE Prime

"Dzień profilaktyki"

Uczniowie klasy IV przygotowali przedstawienie pt. "Facebookowy Kopciuszek" z wykorzystaniem mikrofonu, zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

Mikrofon (z gąbką i bez) został wykorzystany zarówno podczas prób jak i samego przedstawienia.

cztery uczennice podczas przedstawienia   dwie uczennice podczas przedstawienia   dwie uczennice podczas przedstawienia

"Robotyka - klasa 2 i 3"

Uczniowie klasy 2 i 3 uczyli się pisać proste programy i kodować robota Photon z wykorzystaniem maty, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

"Praca z aparatem"

Korzystając z aparatu, który pozyskaliśmy dzięki udziałowi w projekcie "Laboratoria przyszłości", uczeń klasy VII Sebastian Horniak, po przygotowaniu w ramach zajęć rozwijających, uwiecznił na filmie występy kolegów podczas spotkania z gośćmi z zaprzyjaźnionego koła BARKA w dniu 21 marca. Korzystając z tego samego sprzętu uwiecznił na filmie przedstawienie z okazji Dnia Profilaktyki w dniu 12 kwietnia.

" Świetlica z Photonem"

W kwietniu na zajęciach świetlicy uczniowie kodowali na macie edukacyjnej, ćwicząc właściwe segregowanie odpadów z wykorzystaniem Photonów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

dwoje uczniów podczas kodowania na macie z wykorzystaniem Photonów

logo Laboratoria Przyszłości      Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki       logo GOVTECH Polska