Laboratoria przyszłości - maj

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

"Programowanie" - klasa 2

Uczniowie klasy II na zajęciach rozwijających kształtowali umiejętność kodowania i programowania za pomocą Photonów, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

uczennica sterująca robotem Photon na macie   uczniowie sterujący robotem Photon na macie

"Robotyka" - klasa 1

Projekt "sztangista". Uczniowie kształtowali umiejętność programowania za pomocą klocków LEGO  Education BricQ Motion Esential Prime, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

uczniowie tworzący projekt z klocków Lego   uczniowie tworzący projekt z klocków Lego   uczniowie tworzący projekt z klocków Lego   uczniowie tworzący projekt z klocków Lego

"Programowanie droga do sukcesu" - klasa 3

Dzieci wykonały projekt "Zbieramy owoce", kształtując umiejętność kodowania i programowania za pomocą Photonów, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Troje uczniów podczas programowania Photon plus mata   Dwoje uczniów podczas programowania Photon plus mata

"Kodowanie, programowanie, robotyka"

Na majowych zajęciach uczniowie rozpoczęli przygodę z zestawami edukacyjnym WEX IQ, zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Po zapoznaniu się z dostępnymi elementami zestawu, młodzież rozpoczęła pracę nad projektem "1..2..3..Zielone!" budując Basebota z czujnikami.

dwie uczennice pracujące z zestawem WEX IQ   dwóch uczniów pracujących z zestawem WEX IQ   uczniowie budujący robota z klocków VEX   uczniowie budujący robota z klocków VEX

"Elementy elektroniki" - lekcja techniki w klasie VI z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach "Laboratoria przyszłości".

Uczniowie klasy szóstej mieli możliwość zapoznać sie z zestawami Mikrokontrolerów z akcesoriami Arduino UNO, zawierającymi m. in. mikrokontrolery oraz podstawowe elementy elektroniczne.

Podczas tej lekcji zapoznali się też z działaniem lutownicy z HotAir.

Zarówno zestawy Mikrokontrolerów z akcesoriami Arduino UNO jak i Stacja Lutownicza z HotAir zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

"Piękno orawskiej przyrody w kadrze"

W ramach godziny wychowawczej uczniowie klasy 5 szukali pierwszych oznak wiosny, uczyli się rozpoznawać gatunki roślin, kwiatów, ziół i drzew. Podczas zajęć kształtowano postawę szacunku wobec przyrody i umiejętność dostrzegania piękna w otaczającym nas krajobrazie. Uczniowie podczas zajęć korzystali z aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

uczeń fotografujący przyrodę   uczennica fotografująca przyrodę   grupa uczniów fotografująca przyrodę   grupa uczniów fotografująca przyrodę   grupa uczniów fotografująca przyrodę

"Świetlica z Photonem"

W maju na zajęciach świetlicy uczniowie kodowali na macie edukacyjnej, z wykorzystaniem Photonów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

logo Laboratoria Przyszłości      Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki       logo GOVTECH Polska