Laboratoria przyszłości - luty

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

"Robotyka" - zajęcia dla klasy II

W czasie zajęć z robotyki uczniowie z klasy 2 skonstruowali pojazdy śnieżne i inne budowle związane z okresem zimowym. Takim sposobem żegnamy się z zimą i przygotowujemy się do wiosny, a co za tym idzie nasze konstrukcje będą coraz bardziej wymyślne i zjawiskowe. Na kolejne zajęcia czekamy z utęsknieniem.

Dzieci wykorzystały podczas zajęć zestawy klocków LEGO  Education BricQ Motion Esential Prime, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

uczeń testujący działanie projektu stworzonego z klocków Legoprojekt wykonany z klocków Lego. uczeń testujący działanie projektu stworzonego z klocków Legoprojekt wykonany z klocków Lego.

"Świetlica z Photonem"

W lutym na zajęciach świetlicowych uczniowie tworzyli maski karnawałowe dla Photonów, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Po skończonej pracy odbył się pokaz masek. Obchodziliśmy także Dzień Dinozaura. Dzieci poznały ciekawostki z nimi związane oraz programowały robota według otrzymanego wzoru.

dziecko podczas zajęć z Photonem   dziecko podczas zajęć z Photonem   dziecko podczas zajęć z Photonem   dwoje dzieci podczas zajęć z Photonem

"Kodowanie, programowanie, robotyka"

Podczas lutowych zajęć zbudowaliśmy maszynę CNC. Zawierała ona jednak cztery usterki, które podczas następnych zajęć uczniowie będą musieli znaleźć i naprawić. Na zajęciach wykorzystaliśmy zestawy klocków Lego Education SPIKE TM Prime, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

dwie uczennice podczas budowania projektu z klocków Lego SPIKE Prime   uczeń podczas budowania projektu z klocków Lego SPIKE Prime   uczennica podczas budowania projektu z klocków Lego SPIKE Prime

logo Laboratoria Przyszłości      Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki       logo GOVTECH Polska