Laboratoria przyszłości - październik

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

"Kodowanie, programowanie, robotyka" - zajęcia dodatkowe dla uczniów klas IV-V.

Za nami pierwsze roboty: piesek kiki oraz wyścig skoczków (na zdjęciu poniżej). Uczniowie korzystali z klocków LEGO  Education SPIKETM Prime, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

troje uczniów podczas budowania robota z klocków Lego   grupa uczniów testująca działanie zbudowanych robotów i napisanych do nich programów

"Świetlica z Photonem"

W październiku dzieci na świetlicy zapoznały się z możliwościami i funkcjami robota. Uczyły się kodowania na macie edukacyjnej. Rozmawiały o pracach wykonywanych jesienią w ogrodzie i sadzie. Poszukiwały wyrazów na macie związanych z darami jesieni oraz robiły owocowe przetwory odtwarzając podany wzór. Uczniowie korzystali z Photonów, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

dziecko podczas zajęć z Photonem   dziecko podczas zajęć z Photonem

"Praca z aparatem"

Zajęcia dla uczniów klasy VII podczas których zaznajomili się z instrukcją obsługi aparatu i kamery, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

dwoje uczniów podczas czytania instrukcji obsługi aparatu cyfrowego i kamery

logo Laboratoria Przyszłości      Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki       logo GOVTECH Polska