Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego
w Zubrzycy Dolnej

Slide background
Slide background

Strona Główna

Dzień Bezpiecznego Internetu

Kategoria:

DBI

Nauczyciele wraz z uczniami wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Święto to powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą tego dnia jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 odbywa się 9 lutego 2021 r. pod hasłem „Działajmy razem!”, zachęca nas wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

W naszej szkole uczniowie mogą wziąć udział w pogadankach z wychowawcami na temat bezpiecznego internetu oraz stworzyć własne hasła zachęcające do rozważnego i odpowiedzialnego korzystania z mass mediów. Młodsi uczniowie będą mieli za zadanie stworzenie wspólnej pracy plastycznej obrazującej netykiete, a przedszkolaki obejrzą bajki profilaktyczne „Owce w sieci” i poznają ciemną stronę internetu. Z utworzonych haseł oraz prac stworzymy wspólną tablicę „Świadomego Internauty”. Pani Ania Kowalczyk opracowała również quiz o bezpiecznym internecie, poniżej podajemy link i zachęcamy do wspólnej zabawy i odświeżenia wiedzy o bezpieczeństwie. Nasze działania współrealizujemy z całą gminą na czele z Gminna Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Cała społeczność gminy ma wspaniałą okazję wspólnie rozwiązywać quiz na temat bezpiecznego korzystania z sieci, a przez to włączyć się w ideę obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

LINK DO GRY:

https://view.genial.ly/601ae358c699650d7ce70d96/game-internet

 

tekst: Natalia Pawlak