Filtrujemy dla Bałtyku

zdjęcie przedstawia plakat filtrujemy dla Bałtyku - fokę na tle morza

Dbając o naszą przyszłość oraz o piękno przyrody uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Filtrujemy dla Bałtyku”. Głównym celem programu jest uwrażliwienie na zanieczyszczenie Morza Bałtyckiego i jego wpływu na życie wielu zwierząt. Sympatyczna foczka Britka wprowadza dzieci w świat smutny pełen plastikowych śmieci, gumowych opon zalegających na dnie morza. Niszczy to ich środowisko, utrudnia połów ulubionych śledzi oraz powoduje wiele chorób i wypadków, w których giną foki. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest segregowanie odpadów, dbanie o wspólne dobro jakim jest czyste morze oraz fauna i flora. Jako zwieńczenie akcji wykonali piękne plakaty ostrzegające przed bezmyślnym zanieczyszczaniem środowiska. Akcja ma za zadanie jednoczyć i edukować oraz korespondować między działaniami w szkole i w domu, dlatego zachęcamy do skorzystania kart, gier do wykorzystania w domu. Poniżej znajduje się link do wspólnej zabawy z ekologią w domu: