Narodowe Święto Niepodległości w gminie Jabłonka

Uczniowie klasy VIIIa i VIIIb reprezentowali szkołę na uroczystościach Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w gminie Jabłonka.

Uroczystość rozpoczęła się pod obeliskiem poświęconym 100-leciu przyłączenia Orawy do Polski, gdzie złożono wieńce oraz odśpiewano Hymn Polski. Następnie wszyscy udali się do kościoła parafialnego, aby uczestniczyć we mszy świętej, a później na cmentarz, gdzie odczytano Apel Pamięci oraz złożono wieńce na grobie por. Wendelina Dziubka, dowódcy Legii Orawskiej.