"Domino matematyczne"

14 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Liczby Pi i to właśnie w tym dniu w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs matematyczny dla uczniów klas VII szkół podstawowych z naszej gminy "Domino matematyczne".

W konkursie wzięło udział 24 siódmoklasistów. Najpierw musieli wykonać obliczenia na kostkach domina, wykazując się umiejętnościami wykonywania działań na liczbach rzeczywistych, a następnie ułożyć domino. Najlepszymi okazali się:

I miejsce – Jakub Gwiżdż Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnicy Małej
II miejsce – Nikola Łuka Szkoła Podstawowa nr 1 w Jabłonce
III miejsce – Dawid Karkoszka Szkoła Podstawowa nr 1 w Lipnicy Małej

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody.

Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Kulawiak i Krystian Stec-Sala, którzy byli tuż za podium.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności.

uczniowie podczas konkursu siedzący przy ławkach   cztery panie podczas konkursu   trzy panie wraz z panem Wójtem podczas podsumowania konkursu   uczeń odbierający dyplom i nagrodę od pana Wójta, wokół inni uczniowie   uczennica odbierająca dyplom i nagrodę od pana Wójta, wokół inni uczniowie   uczeń odbierający dyplom i nagrodę od pana Wójta, wokół inni uczniowie  wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i organizatorami konkursu