Dzień Profilaktyki

12 kwietnia w naszej szkole był wyjątkowym dniem - Dniem Profilaktyki, którego hasłem było "Zamiast grać na komputerze, lepiej jeździć na rowerze".

Wszyscy uczniowie szkoły obejrzeli przedstawienie pt. "Facebookowy Kopciuszek" oraz wzięli udział w różnych prelekcjach, warsztatach i pogadankach. Tematyka poruszanych zagadnień obejmowała m.in. problem  uzależnienia od komputera i telefonu komórkowego, bezpieczne zasady korzystania z Internetu, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań w sieci oraz zasady bezpieczeństwa w trakcie jazdy na rowerze i hulajnodze elektrycznej. Został również przeprowadzony pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz wyposażenia wozu strażackiego, sprzętu gaśniczego dla najmłodszych uczniów szkoły. Zostały przeprowadzone prelekcje na temat szkodliwości spożywania napojów energetycznych. Uczniowie w tym dniu mieli okazje uczestniczyć w zajęciach fitness, sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód. Można było też odpocząć w przygotowanym kąciku relaksacyjnym oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia na tle wyjątkowych skrzydeł.

Wiecej na stronie Gminy Jabłonka