„Ucha nadstawiam, słucham jak gra… ”

kolaż 4 zdjęć uczniów w klasach

Podsumowując działania muzyczne przeprowadzone w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Ucha nadstawiam, słucham jak gra… ” - HAND BELLS - nauka gry na instrumentach - uczennice i uczniowie klas 4-7, pod czujnym okiem i uchem p. Marioli zrealizowali podczas lekcji muzyki nagania audio-wideo z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu: oświetlenia do realizacji nagrań Softbox oraz gimbal Osmo Mobile, zakupionych przez szkołę w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości.

Umożliwienie uczniom integracji w zróżnicowanym zespole poprzez czynny udział w poszczególnych etapach innowacji, wdrożyło ich do podejmowania indywidualnych działań, przezwyciężania lęku a co najważniejsze stworzyło warunki do podnoszenia poczucia własnej wartości poprzez odniesienie sukcesu.

Możliwość aktywnego słuchania muzyki wpłynęła na kształtowanie percepcji słuchowej, rozwój koordynacji wzrokowo – ruchowo - słuchowej, jak również rozbudzanie świadomości i wrażliwości muzycznej. Poprzez zabawę, korelację i integrację muzyki kształtowano u wszystkich uczniów umiejętność gry na instrumencie, co zaowocowało wykonaniem różnorodnych pod względem stylistycznym utworów instrumentalnych.

(tekst: Mariola Chowaniec)