Dzień Orawski w Szkole Podstawowej w Zubrzycy Dolnej

Dnia 17 czerwca odbył się w naszej szkole „Dzień Orawski”, na którym gościliśmy Wójta Gminy Pana Stanisława Kasprzaka, Zastępcę Wójta Panią Monikę Mastelę, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Panią Bernadetę Plaszczak, Radnych naszej wsi Pana Piotra Hollę oraz Pana Tomasza Kulawiaka. Z tej okazji, kto mógł założył strój orawski lub jego elementy. Wykonawcy zaprezentowali swoje talenty teatralne, wokalne, recytatorskie w orawskich godkach, przyśpiewkach, przedstawieniu. Również ks. proboszcz Piotr Zioło przygotował godkę orawską. Swoją obecnością zaszczycił nas zespół OwCoK z Jabłonki, który umilił nam czas grą i tańcem orawskim. Pani Anna Olesińska – instruktorka zespołu opowiedziała o stroju orawskim. Dzięki Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Pod Babią Górą mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych orawskich potraw. Dzień zakończyliśmy warsztatami, na których uczniowie wykonywali kwiaty z bibuły. Mamy nadzieję, że Dzień Orawski stanie się tradycją naszej szkoły.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.