Światowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym wyjątkowym dniu dzieci z oddziałow przedszkolnych przybyły do przedszkola przebrane w piękne bajkowe stroje. Podczas zajęć dzieci wykonywały zadania związane z bajkami, tj. rozpoznawanie i nazywanie postaci, rekwizytów i tytułów bajek, z których pochodzą, rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli, oddzielanie ziaren grochu od fasoli. Odbyła się zabawa na "zamku królewskim" - przedszkolaki bawiły się przy znanych przebojach dziecięcych. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym pt. "Moja ulubiona postać z bajki". Na zakończenie wychowankowie wysłuchali bajki oraz częstowali się piernikami i cukierkami. Organizacją bajkowego święta zajęła się B. Guratowska i K. Holla.