XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła wzięła udział w akcji promującej zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki - w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który miał miejsce w piątek 17 listopada.

licencja

Celem akcji jest przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Już od poniedziałku uczniowie mieli możliwość doskonalenia pamięciowego mnożenia i dzielenia liczb, rozwiązując działania umieszczone w różnych  miejscach w szkole. Codziennie wywieszone było hasło i odzew dnia, którymi witali się uczniowie. W piątek wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor Katarzyna Piekarczyk otworzyła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole, a koordynator akcji Pani Anna Kowalczyk przedstawiła program akcji oraz asystentów i egzaminatorów. O wyznaczonym czasie uczniowie mogli przystąpić do egzaminu z tabliczki mnożenia. Odpowiadając poprawnie na wylosowane 5 pytań w określonym czasie - uzyskiwali tytuł i odznakę EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Przygotowano również dla uczniów łamigłówki matematyczno - logiczne, które uczniowie mogli rozwiązywać, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności rachunkowe.
W tym dniu egzaminowani byli również dorośli: Pani Dyrektor, nauczyciele, obsługa szkoły oraz rodzice, którzy wyrazili chęć udziału w akcji. Patrole egzaminacyjne, które ich egzaminowały, po zaliczonym egzaminie wręczały im tytuł i odznakę EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
Uwieńczeniem akcji był wspólny apel, na którym przedstawiono wyniki egzaminów oraz wyróżniono uczniów, którzy wykazali się znajomością tabliczki mnożenia, ale też rozwiązali poprawnie co najmniej jedną łamigłówkę.

Udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia przyniósł uczniom szkoły dużo emocji, wspólnej zabawy, pozytywnej rywalizacji oraz motywacji dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w nauce.

(tekst: Anna Kowalczyk)