Szkolny Dzień Dziecka oraz Konkurs „Mam Talent” w Szkole Podstawowej w Zubrzycy Dolnej.

Szkolny konkurs „Mam Talent” w naszej szkole to już kilkuletnia tradycja. W tym roku przeprowadzony został w ramach szkolnych obchodów Dnia Dziecka. Jest on doskonałą okazją  dla uczniów, by zaprezentować swoje zdolności, niecodzienne umiejętności oraz hobby. Konkurs miał na celu odkrywanie i promowanie nowych talentów w środowisku szkolnym, reklamowanie nowatorskich form spędzania czasu wolnego oraz budowanie pozytywnego klimatu szkoły. Był też okazją do wyśmienitej zabawy dla całej społeczności szkolnej. Uczestnicy oraz organizatorzy konkursu mogli liczyć na ogromne wsparcie publiczności oraz jurorów. Na szkolnej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy dali wspaniały popis umiejętności tanecznych, wokalnych, aktorskich, plastycznych czy gry na instrumencie.

Tego dnia każdy uczestnik miał swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy wykonawcy zaprezentowali się świetnie. Atmosfera podczas konkursu była wspaniała. Publiczność żywiołowo oklaskiwała kolejnych uczestników doceniając ich talent, zaangażowanie i odwagę. Wysoki poziom konkursu sprawił, że jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców.

W dalszej części dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz starsi uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez rodziców, a były to: warsztaty językowe, warsztaty plastyczne, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dużo radości sprawił nie tylko najmłodszym, ale też młodzieży „dmuchaniec”. Każde dziecko mogło puszczać bańki mydlane, zapleść kolorowe warkoczyki lub zakręcić kołem fortuny, a także skosztować popcornu i waty cukrowej.

W tym wyjątkowym dniu pani Dyrektor wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za udział i osiągnięcia w różnych konkursach szkolnych, gminnych, powiatowych oraz ogólnoplolskich.

(tekst: Wioletta Galik oraz Anna Kowalczyk)